Talep çok olunca HEM ikinci cenaze hizmetleri kursunu açtı

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından ilçede kadınlara yönelik açılan cenaze hizmetleri kursuna ilçeden çok talep olması nedeni ile ikinci kurs açıldı.

Pazaryeri Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan ve geçtiğimiz hafta tamamlanan Cenaze Hizmetleri kursundan 19 kişi belge aldıktan sonra yoğun talep üzerine ikinci kurs açıldı.

Haftanın her günü devam edecek olan 32 saatlik kursta kursiyerlere; cenaze ile ilgili dini açıdan yapılması gereken işlemler hakkında ayrıntılı bilgiler verilerek bunların uygulaması gösteriliyor.

Kursta şehitlik ve şehit cenaze törenleri ile ilgili de bilgiler verilmekte ve ayrıca, cenaze ile ilgili yapılması gereken idari ve hukuki kurallar çerçevesinde idari işlemler, defin işlemleri, organ nakli, nüfus ve veraset işlemleri hakkında da bilgi sahibi olmaları sağlanıyor.

Toplumda cenaze hizmetleri ile ilgili var olan ihtiyacın karşılanması ve cenaze hizmetlerinin dini kurallara uygun olarak gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla açılan ve kadınların ilgi gösterdiği kursun usta öğreticiliğini Hafize Acar yapıyor.