Taverna müziğinin sevilen ismi Arif Susam Pazaryeri ilçesini ziyaret etti.

Taverna müziğinin usta sesi Arif Susam Bilecik’in Pazaryeri ilçesini ziyaret etti.

Pazaryeri ilçesinde Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in konuğu olan Arif Susam Pazaryeri ilçesine hayran kaldı.

Bozcaarmut göletini ve Pazaryeri ilçesini gezen Arif Susam sevenleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çekindi ilçe halkı ile sohbet etti.

Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Arif Susam’a Pazaryeri ilçesi ile ilgili bilgiler verdi ve Pazarcık bozasından ve meşhur pazarcık helvasından ikram etti.

Kınık köyünü de ziyaret eden Arif Susam Çömlek atölyelerini ziyaret ederek çömlek yapımı hakkında bilgiler alırken çömlek çarkında sevilen şarkıları ile birlikte çömlek yaptı.

Pazaryeri ilçesine ilk defa geldiğini, hakikaten güzel doğa harikası bir yer olduğunu vurgulayan ünlü sanatçı Arif Susam herkesin bu güzelliği görmesini istiyorum dedi.

Çok şehir gezdiğini dile getiren Arif Susam, Zekiye Tekin,  için, “cana yakın ve misafirperverliği için teşekkür ederim. Bana Arif abi diye hitap etmesi çok hoşuma gitti bir kardeşim gibi karşıladı beni o beni çok duygulandırdı” ifadelerinde bulundu

Pazaryeri İlçesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Arif Susam, “Bilecik’in Pazaryeri ilçesine geldik. Hakikaten çok harika bir yer. Buraya sayın başkanımızı ziyarete geldim. İlçeyi çok beğendim. Biraz önce sayın başkanımız bizi bozcaarmut göletine götürdü. İnşallah buraya baharda da gelip göreceğim. Şu an tamamen buzla kaplı umuyorum baharda daha da çok güzel olur. Kuş sesleri olsun gördüğümüz ağaçlıklar hakikaten gelip görülecek bir yer. İlçeye yeni geldik birkaç yer daha gezeceğiz ben Pazaryeri’ni çok sevdim çok beğendim inşallah başkanıma söz verdim geleceğim Pazaryerine Pazaryeri halkına konser vereceğim. Benim söylememle olmuyor bu güzelliği herkesin gelip görmesi lazım. Ben şahsen o kadar yere gittim Türkiye’de gezmediğim yer kalmadı mesleğim icabı burayı çok sevdim çok harika bir yer ve Pazaryeri helvasıyla bozasıyla çömleği ile çok özellikli Türkiye de hiçbir yerde yapılmayan en kalite ürünleriyle en iyisi Pazaryeri’nde herkese tavsiye ederim” diye konuştu.

Sevip sevilmeyi Arif Susam şarkıları ile öğrendik diyen Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Değerli sanatçımız milyonların sevilen sesi milyonların hayranı olduğu kişi Arif Susam’ı ilçemizde ağırlamaktan gerçekten çok mutlu olduk. İlçemizin adını duymuş. İnegöl’deyken Pazaryeri ilçesini ziyaret edeyim demiş. Göletlerimizi gezdirdik turizm potansiyeli olan yerlerimizi gezdirdik çok beğendi bozamızdan helvamızdan ikram ettik. Kendisine ziyaretlerinden dolayı desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Güzel bir söz verdi ilçemize inşallah pandemi bittikten sonra en kısa sürede Arif beyi ilçemizde görmekten mutlu olacağız. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.