Gündem

Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek, Pazaryeri ilçesinde incelemelerde bulundu

Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde restorasyonu gerçekleşecek Kara Mustafa Paşa camiinde incelemelerde bulundu.

İlçe Kaymakamı Berker Çırak ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin, eşliğinde Kara Mustafa Paşa camii için hazırlanan projeyi yerinde değerlendirdiler.

Kara Mustafa Paşa Camimiz ilçemizdeki kültürel mirasların başında yer almaktadır diyen Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Camimizin bilinen tarihi 17.yy’da İran seferine çıkan IV. Murat sadrazamı Kara Mustafa Paşa ordusu ile birlikte askeri yol üzerinde olan Pazaryerine uğramış ve buraya kendi adını taşıyan cami ve külliye yaptırmıştır” dedi.

Başkan Tekin, “Bursa Vakıflar Bölge Müdürümüz Mustafa Emek, ve İlçe kaymakamımız Berker Çırak, ile Kara Mustafa Paşa Camimizde yapılacak çalışmalar hakkında camimizde incelemelerde bulunduk. Yapılan restorasyon çalışması ile Kara Mustafa Paşa camimizin restorasyonunu gerçekleştirip camimizin etrafına güzel bir meydan kazandırmayı planlıyoruz Vakıflar Bölge Müdürümüz Mustafa Emek’e ilçemize verdiği desteklerinden dolayı teşekkür eder, yapılacak çalışmaların ilçemize hayırlı olmasını dilerim” ifadesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu