Vali Şentürk: ”Afet eğitim yılında yüksek bilinç oluşturacağız”

 ''Afet eğitim yılında yüksek bilinç oluşturacağız''

Bilecik Valisi  Bilal Şentürk, ''2021 Afet Eğitim Yılı'' kapsamında AFAD ve UMKE’nin açmış olduğu stantları ziyaret etti.


Vali Şentürk, Cumhuriyet Meydanında Vali Yardımcıları Rahmi Köse ve Yunus Fatih Kadiroğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Muzaffer Sandal, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal ile birlikte stantları gezerek ilgililerden bilgi aldı. 

İçişleri Bakanlığınca, 2021 yılının  "Afet Eğitim Yılı'' ilan edildiğini hatırlatan Vali Şentürk, şöyle konuştu: 

''Bu çerçevede de ilimizde 218 bin 717 nüfusumuza, bütün insanlarımıza afet bilincini aşılamak noktasında yoğun faaliyetlerimiz olacak. Başta AFAD ekiplerimiz olmak üzere, gönüllü teşkilatlarımızın da katkılarıyla bilinçlendirme faaliyetlerimiz olacak. İnşallah ihtiyaç duymayız, başımızdan herhangi bir afet gelip geçmez. Bugün burada da AFAD ekiplerimiz, olağanüstü durumlarda neyi nasıl yapacaklarını gelen insanlarımıza bilgilendirecekler. Yine bütün kurumlarımızı bu noktada dolaşıyorlar, STK''lar, siyasi partiler birden çoklu oluşumların her birinin kapısını çalıp eğitimler verecekler. Fabrikalarda, sahalarda bilinçsiz kimse kalmayacak. Yani özellikle deprem riskinin çok yoğun olduğu bir bölgedeyiz. O yönüyle Afet Eğitim Yılında da yüksek bir bilinç oluşturmak için ciddi çalışmalarımız olacak. Bu noktada herkesin bu bilinçlenmeye katkı sağlamasını bekliyoruz.''