Gündem

Vali Şentürk, ‘Pazaryeri ilçesi büyük bir yatırıma kavuştu’

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Pazaryeri ilçesinde Kredi ve Yurtlar Kurumu, Gençlik Merkezi, İlçe Kaymakamlığı, Esnaf Ziyareti, Bonna Porselen Fabrikası ve Ahmetler Köyüne ziyaretlerde incelemelerde bulundu.

Pazaryeri ilçe Kaymakamlık binasına ziyaretleri sırasında Pazaryeri Organize Sanayi Bölgesinde 4 ayrı firmaya 187 bin metrekarelik alanın tahsisini gerçekleştiren Vali Şentürk Kaymakamlık binasında firma sahipleriyle bir araya gelerek üretim alanları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ziyareti kapsamında yaptığı konuşmada, ilçenin büyük bir yatırıma kavuştuğunu ve 187 bin metrekarelik alanın 4 firmaya tahsis edildiğini belirten Vali Şentürk,

“Farklı firmalarımız burada inşaat çivisi imalatı, seri iklimlendirme, kablo ve tekstil firmalarımız faaliyet gösterecek. Bu çalışma hem istihdam hem de yatırım miktarı ile ilk etapta yaklaşık 500 kişilik bir iş imkanı vadediyor. Toplamda 135 milyon lira civarında bir yatırım olacak. Ülkemizin yeni tip koronavirüsle mücadele ettiği bu dönemde, dünyanın kıvrandığı bir süreçte, tekeri çeviren ve yatırımı devam ettiren firmalarımıza ülkemiz ve milletimiz adına teşekkür ediyoruz. Burası bölge itibarıyla kavşak noktası konumunda. Burası üretilen ürünlerin pazara ulaştırılması noktasında, limanlara yakınlık ve ulaşılabilirlik durumunda stratejik bir pozisyonda. Sadece istihdam boyutunda değil, katma değeri yüksek teknolojilerinin bölgemize gelmesini istiyoruz. Yatırımcılarımıza teşekkür ediyoruz.” İfadelerinin ardından firma sahipleriyle satış sözleşmelerini imzaladı.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, ’’ Sayın Valimiz Bilal Şentürk’ün ilçemize ziyaretleri kapsamında, Kredi ve Yurtlar Kurumumuza, Gençlik Merkezimize, İlçe Kaymakamlığımıza, İlçe Esnafımıza, Bonna Seramik Fabrikamıza ve Ahmetler Köyümüze ziyaretlerde bulunduk. Kaymakamlık binasına ziyaretlerimiz sırasında Organize Sanayi Bölgemizde 4 ayrı firmaya 187 bin metrekarelik alanın tahsisinin yapılması ile 135 milyon liralık yatırımında ilçemize hayırlı olması diliyor, emeği geçen herkese ve yatırımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu