Veliler şaşkına döndü. Sınıf çok diye taşınan okulda laboratuvarı sınıf yaptılar.

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde 2015 yılında yapılan etütlerle depreme dayanıksız güçlendirilmesi gerekli Raporu verilen Atatürk Ortaokulu yine aynı yıl yapılan etütle güçlendirilmesi gerekli raporu verilen Pazaryeri Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne taşındı.

Atatürk Ortaokulunun deprem riski nedeni ile ikinci dönem Pazaryeri Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde Eğitim Öğretime devam edeceğini okul yönetimi tarafından öğrenen veliler bu gün gittikleri okulda ikinci bir şok yaşadı.

Pazaryeri Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin Okul duvarlarında çatlaklar gören veliler tedirgin olurken, Atatürk Ortaokulunda 280 civarı öğrenci bulunduğunu yeni taşındıkları okulda ise 75 öğrenci bulunduğunu madem iki okulda depreme dayanıksız neden onlar Atatürk Ortaokuluna gelmiyorlar bizim okulumuzun öğrencileri daha fazla diye ifade ettiler.

Öğrencilerini yeni sınıflarına yerleştiren veliler sınıfın eskiden Fen laboratuvar olarak kullanıldığını görünce Pazaryeri Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde üçüncü şoku yaşadılar.