Gündem

YENİDEN REFAH PARTİSİ 2 YAŞINDA

Yeniden Refah Partisi Bilecik İl Başkanı Cafer Arslanboğa, partisinin 2’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

Arslanboğa, yaptığı açıklamada, 81 il 820 ilçede teşkilatlandıklarını, Yeniden Refah Partisi kadrolarının iktidara hazır olduğunu söyleyerek, “Yeniden büyük Türkiye’nin mimarı olacak kadroları, İslam Birliği’ni kuracak iradeyi ve yeni bir dünyayı inşa edecek lideri ve vizyonu bünyesinde barındırmaktadır. Bu inanç, bu gayret milletimizin teveccühü ve en önemlisi rabbimizin yardımı ile bu hedeflere ulaşmak elbette mümkün olacaktır. Bundan 2 yıl önce, 23 Kasım 2018 Cuma günü Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın liderliğinde ve 99 kurucu üyemizin imzalarıyla Yeniden Refah Partimizi kurduk. Partimizi kurduğumuz gün Ankara’da, Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri’nin dizinin dibinde çekmiş olduğumuz besmele ile yola revan olduk. Yeniden Refah Partimizi kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın 1969’da başlattığı yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı” dedi.

“MİLLİ GÖRÜŞ ÇINARININ YENİ SÜRGÜNLER VERECEĞİNİ AZİZ MİLLETİMİZİN KIYMETLİ EVLATLARINA BİR KEZ DAHA GÖSTERDİK”

Arslanboğa, yaptığı açıklamada, “Partimizi kurduğumuz o gün, mazlumların kurtuluş ümidinin yeniden yeşerdiğinin müjdesi olan tarihi bir gündü. Partimizi kurarken, yola çıkarken zorlukları biliyorduk. Nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk. Bütün bu zorluklara rağmen, ülkemiz ve milletimiz büyük sıkıntılarla kaşı karşıya iken, beka sorunu yüksek sesle dile getiriliyorken, ekonomik sorunlar milletimizin adeta belini büküyorken elbette seyirci kalamazdık. İslam coğrafyası işgal altında iken, Müslümanlar eziliyor ve katlediliyorken Akdeniz’in ev Ege’nin serin sularında küçücük yavrularımız can veriyorken elbette duramazdık.  Bütün bu zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlı olmanın, azmetmenin, cihad şuuru ile çalışmanın, milletimizi bütün mazlum Müslümanları ve bütün ezilmişleri maddi ve manevi sıkıntılardan kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında beşeri hiçbir gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık. Milletimiz için ‘Paylaşımda adalet’ ve ‘Yönetimde adalet’i tesis edeceğimize dair milli görüş sözü vererek yola revan olduk. Milli görüş hareketi yarı yolda kalmayacağını milli görüş çınarının yeni sürgünler vereceğini aziz milletimizin kıymetli evlatlarına bir kez daha gösterdik. ‘1. Kırk yıl’ da milletimize efsane hizmetler yapmış Milli Görüş Hareketi’nin ‘2. Kırk yıl’ da da bu hizmetleri sürdüreceğimizin bir kez daha müjdesini verdik. Bir kurtuluş ümidi bekleyen mazlum İslam coğrafyasına, üzülmeyin, ye’se düşmeyin, yola çıktık geliyoruz dedik. ‘Milletimiz için biz varız’, ‘Tüm ezilenler için biz varız’ dedik. Yeniden Refah Partimizin bugün Türkiye’de yüz binlerce teşkilat mensubuyla var olan, çalışan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için projeler, çözümler üreten büyük bir teşkilat haline geldiğini görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. İki yıl önce kurduğumuz partimizde ilçe kongrelerimizi, il kongrelerimizi büyük katılımlarla heyecanlı coşkulu ülkemize ve milletimize hizmet etme şuuruyla bir araya gelen topluluklarla gerçekleştirdik. Bugün geldiğimiz noktada 81 ilde 820 ilçede teşkilatlarımızı kurduk. Bugün Hakkari’mizden Edirne’mize, Sinop’umuzdan Antalya’mıza ülkemizin her köşesini bağımsızlığın ve maneviyatın ‘Hilali’, bereketi ‘Başağı’ ile kuşanmış tabelalarımız ve bayraklarımız sarmış durumdadır” dedi.

“TÜRKİYE, YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE, HAK VE ADALETİN HAKİM OLACAĞI YENİ BİR DÜNYA HEDEFİNE ULAŞMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Arslanboğa, yaptığı açıklamada, “İl ve ilçe kongrelerinin tamamlanması sonrasında 1. Olağan Büyük Kongremizi çoğunluğu gençlerden oluşan 40 binden fazla kişinin katılımı ile, siyasi tarihimizin en büyük kongresi olarak gerçekleştirdik. Genel Başkanımızın ‘İnsan seli, heyecan seli, coşku seli’ diye tarif ettiği büyük kongremize katılanların büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturması ise ‘Burada gelecek var’ sloganımızın ne kadar isabetli olduğunun ispatı olmuştur. Bugün Türkiye’nin her köşesinde sokağa çıktığınızda, parti stantlarımızda, esnaf ziyaretlerinde, salon toplantılarında ülkesine ve milletine hizmet etme sevdası ile çalışan teşkilat mensuplarımızı görürsünüz. Bu kadar kısa süre içerisinde, bu kadar muazzam bir teşkilat yapısının oluşturulması, Yeniden Refah Partisi bayrağının ülkemizin tamamında dalgalanıyor olması, sözümüzün, sesimizin bütün milletimize ulaşması ve İslam coğrafyasındaki mazlum Müslümanların umudu olması, Yeniden Refah Partisi kadrolarının inancının ve azminin en büyük ispatıdır.  Bu azim ve inançla yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye, hak ve adaletin hakim olacağı yeni bir dünya hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.  Partimizi kurduğumuz günden bu güne kadar genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın liderliğinde, ülkemizin karşı karşıya olduğu bütün sorunlarla ilgili görüş ve düşüncelerimizi sadece eleştiri boyutunda değil, çözüm önerilerimizi ve somut projelerimizi de aktararak ifade ettik” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu